Raudbetoonkonstruktsioonide renoveerimine Talllinna Lennusadama vesilennukite angaaride näitel

19.04.12. toimus sihtasutuse prof Karl Õigeri stipendiumifondi korraldusel koostöös Eesti Ehitusinseneride Liiduga täienduskoolitus „Raudbetoonkonstruktsioonide renoveerimine Talllinna Lennusadama vesilennukite angaaride näitel.“

Täienduskoolitusel räägiti sissejuhatuseks nii Sihtasutuse Professor Karl Õigeri Stipendiumifondi eesmärkidest (Mait Schmidt), vesilennukite angaaride ajaloost ja nende kohast raudbetoonkoorikute arenguloos (Urmas Dresen), angaaride taastamise ja meremuuseumina kasutamise arhitektuursetest lahendustest (Andrus Kõresaar), Lennusadama renoveerimise ehituslikest väljakutsetest (Jaano Vink) ja põhiettekandena kahjustustega raudbetoonkonstruktsioonide renoveerimisest (Karl Õiger).

Põhiettekandes käsitleti võimalikult kõiki raudbetoonkonstruktsioonide valmistamisel ja kasutamisel tekkida võivaid kahjustusi, nende kahjustuste vältimise või nende vastu toimimise abinõusid, korrosiooni ja muude kahjustuste kõrvaldamise ja remondi meetodeid ning vahendeid. Pika aja jooksul kasutusel olnud raudbetoonkonstruktsioonide taastamine on lähemate kümnendite jooksul üks olulisi ehitustegevuse alasid kogu maailmas, kuna eelneva poole sajandi jooksul on neid konstruktsioone (hooned ja rajatised – sillad, tornid jne) massiliselt ehitatud ja nüüd on saabunud aeg, kus nende remondiga tuleb tõsisemalt tegeleda. Lennusadama angaaride raudbetoonkonstruktsioonide taastamine on üks suuremaid ja raskemaid näiteid sellel teemal kogu maailmas, sest 95 aastat praktiliselt hooldamata ja vajaliku katusekatteta konstruktsiooni kahjustused olid erakordselt suured ning selle taastamisest keerukamat ülesannet-objekti on raske välja mõelda. Täienduskoolituse läbiviimine näidisobjektil on tavaliselt harukordne. Kõidest asjaoludest rääkides oli siin kuulajaskonnal – kokku üle saja inseneri – kohe võimalik kohapeal asju oma silmaga näha. Samal ajal kestsid siin seal veel erinevad tööd nii taastamise vallas kui ka tulevaste väljapanekute paigaldamisel. Sel viisil täienduskoolitus võeti päris hästi vastu.

Lennusadam avati külastajatele 12. mail.

Postitus on tehtud Uncategorized sildid , , . Lisa järjehoidja permalink.

Comments are closed.