Karl Õigeri 80 juubel

29. oktoobril tähistas Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Karl Õiger oma 80ndat sünnipäeva. Päevakangelane võttis kokku oma viimase viie aasta tegemised 75ndast juubelist 80ndani. Seda kõike on olnud nii palju, et jätkuks mõnele inimesele terveks eluks.2010. aastal avaldas Karl Õiger koos Heiki Ontoniga publikatsiooni „Deterioration and restoration of old reinforced concrete constructions“, 2011. aastal tuli trükist elulooraamat „Ma tulin tagasi“, 2012. aastal ilmus Karl Õigeri sulest paljudele ehitusinseneridele vajalik raamat „Ehitiste renoveerimine“. Lisaks terve rida ehitusteadusalased artikleid.

Samal ajal jätkas Karl Õiger õppejõuna täiskoormusel, juhendas üliõpilasi lõputöödel ja kahte doktorandi, kes kraadi kaitsesid.

Professor leidis aega ka ulatuslikuks inseneritööks. Tema nõu oli vajalik paljude keeruliste ehitusobjektide juures, nagu Lennusadama angaaride taastamine, küsimused Tallinna ja Tartu laululavadega, tuulegeneraatorite tornidega jne. Viimasel viiel aastal kokku üle 130 hoone ja ehitise.

Reisikihk sai samuti rahuldatud. Käidud sai Islandil, Indias, Nepalis, Lõuna-Aafrika Vabariigis ning Portugalis.

Juubelikingiks esilinastus sünnipäeva tähistamisel dokumentaalfilm „Korüfee“, mis valmis Karl Õigeri raamatu „Ma tulin tagasi“ ainetel. Filmi režissöör on Mati Talvik ja operaator Hillar Kalmet.

 

Postitus on tehtud Uncategorized. Lisa järjehoidja link.

Comments are closed.